Jdi na obsah Jdi na menu
 


UFO Unosy

25. 2. 2009

Příběh Travise Waltona

5. listopad 1975. Mike Rogers a jeho parta šesti lesních pracovníků se vezli na nákladním autě na místo nazývané Heber v Arizoně.

Jeden dělník jménem Alan Dalis uviděl najednou nad skupinou stromů velkou zář. Když se přiblížili k zdroji světla, uviděli diskovité těleso vznášející se asi 60 metrů nad zemí. Zastavili, aby si ho lépe prohlédli. Travis Walton popošel blíž k ostatním, když těleso najednou začalo vydávat zvláštní zvuk. Travise před zraky bezmocných kolegů osvítil kotouč světla a vtáhl ho dovnitř. Šofér Mike Rogers zpanikařil a začal s autem couvat pryč. Po chvíli se však vrátil zpátky, aby Travise vyzvedl, ale po disku ani po Travisovi nebylo ani stopy. Policie okamžitě začala po zmizelém muži pátrat, ale bezvýsledně. Dokonce se říkalo, že Travise zavraždili jeho parťáci a příběh s UFO si vymysleli. Testy na detektoru lži potvrdily, že mluvili pravdu. O pět dní později, Travis zatelefonoval svému švagrovi, aby ho přijel vyzvednout pár kilometrů od Heberu. Švagr našel Travise nahého a napůl šíleného. Po pár dnech se Travis vzpamatoval. Mimozemšťany popsal jako 150 cm vysoké bytosti s holými lebkami, velkýma očima, drobnýma ušima a nosem a nepatrným náznakem úst. Mluvil i o jiné humanoidní bytosti, velmi podobné člověku, která však neodpovídala na jeho otázky. Viděl i řídící místnost kosmické lodi.

Travis se podrobil testu na detektoru lži, ale odmítl se podrobit hypnóze ze strachu před vzpomínkami na bolestivé testy.

Příběh Betty a Barneyho Hillových

Září 1961. Hillovi se vracejí autem z dovolené v Kanadě přes White Mountains. Všimli si, že je sleduje nějaké světlo, ale považují ho za letadlo nebo vrtulník. Po chvíli se světlo natolik přiblíží, že Barney musí zastavit. Dalekohledem vidí objekt ve tvaru banánu se špičatými konci a mnoha okny. Vystoupí a pomalu kráčí k neznámému objektu, nedbá ani na manželčino volání, aby se vrátil. Co viděl?

Za okny byli mimozemšťané. Když se Hillovi po nečekaném zážitku opět hnuli, zjistili, že ztratili víc jak hodinu cesty a na autě našli nějaké divné skvrny. Betty nahlásila událost na nedaleké letecké základně, kde jí potvrdili, že v určeném čase v těch místech pozorovali neznámý létající objekt.

Po návratu domů Betty začaly trápit noční můry. Zdálo se jí o mimozemšťanech. Po konzultace s odborníky se Hillovi podrobili hypnóze, kterou vedl Dr. Benjamin Simon. Oba nezávisle na sobě popsali stejné. Byli na palubě kosmické lodi, kde na nich dělali pokusy. Betty si vzpomněla, že jí mimozemšťané na hvězdné mapě ukazovali, odkud přiletěli. Na dalších hypnotických sezeních se podařilo mapu nakreslit - podobá se té kterou známe

V té době začala jedna astronomka hledat souhvězdí, které bylo vyobrazené na mapě a po pěti letech hledání se jí to povedlo. Podle tohoto příběhu byl také natočen film a seriál "The UFO Incident" (1975).